Zvolte měnu: CZK EUR

Přihlášení Registrace

Dotazy ohledně celokrytu

Váš košík je prázdný Menu

Aktuality

Dotazy ohledně celokrytu

21. 11. 2018

Dnes je už pravidlem, že nám chodí spousta emailů s dotazy ohledně celokrytu na vz.58. Bohužel hodně lidí kdysi kdesi od známýho přes tři kolena slyšel u kamaráda kterej to prej četl někde na internetu, fakt ověřenou informaci, že se kdysi pokoušel jakejsi výrobce vyrobit ris lištu na celou délku kosy, ale prej, to nechodí a nefunguje a mělo to záseky a bla bla bla..

Jenže teď jsme tady my, a už druhým rokem úspěšně vyrábíme i prodáváme celokryt pro samopal vz.58. I přes některé hlasy (zejména u konkurentů, kteří se o něco marně pokoušejí), že "to nemůže fungovat" zaručujeme, že celokryt funguje opravdu dobře

Jak se celokryt instaluje a jestli funguje můžete vidět zde:


A k těm dotazům:

Musím koupit kompletní celokryt?

Ne, můžete koupit pouze horní díl.

Je pravda, žeje celokryt volně plovoucí?

Ano, žádná část celokrytu, dokonce ani podpažbí se nedotýká hlavně, tudíž jej můžeme označit jako volně plovoucí.

Lze kombinovat horní díl celokrytu s jiným podpažbím?

Ano, lze kombinovat s libovolným podpažbím. Můžete použít i třeba naše nové podpažbí typ A, které je kompletně frézované, nebo od kteréhokoliv výrobce.

Je potřeba nějak předělávat držák s pružinami z původního plechového krytu ?

Jediné co je potřeba k používání celokrytu, je pouze držák s pružinami, který se nijak k celokrytu nepřidělává! Nešel by to totiž nandat ani sundat.

gundocthor-drzak-pruzin-sa-58

Co když si koupím celokryt a ten nefunguje?

V první řadě je potřeba říct, proč nefunguje. Vždy, když jsme se tímto problém setkali, přišli jsme na to, že za problémy s funkcí zbraně může vyšší opotřebení vnitřních dílů, přesněji pokud má vodič úderné vzpruhy enormní vůli, může pak dojít ke vzpříčení vodiče o díru uderníku a přidírání závěru během samonabíjecí funkce což není žádoucí. SA58 tu už je 60let a při zcivilnění se tyto pušky často skládají z již vyřezených dílů, opískují se, znovu nalakují a vydávají dále za nové. Jednoduše řečeno, problém lze jednoduše vyřešit náhradou nový nebo nezničený držák pružin, tím se problém vždy vyřešil a nikdy jsem se dále nesetkali s tím, že by celokryt nefungoval jak má.

Je potřeba nějak při instalaci upravovat nevratně zbraň?
 
Ne, na instalaci celokrytu je pouze potřeba mít držák s pružinami (viz výše), sundané hledí, nadpažbí a podpažbí. Není potřeba vrtat brousit, závitovat pilovat ani nic podobného.

V případě dalších dotazů klidně napište na email.

Zpět na novinky

Chcete získávat aktuální nabídky z našeho obchodu?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací